Skatinant žaliąją energetiką kuriamas Gaminančių vartotojų aljansas

Paskelbta

Lietuvai skatinant atsinaujinančios energetikos plėtrą, ketvirtadienį bus įkurtas Gaminančių vartotojų aljansas. Jis vienys žaliosios energetikos pramonę, saulės elektrines montuojančias kompanijas, tinklų operatorius ir vartotojų atstovus, pranešė Energetikos ministerija.

Naujame aljanse dalyvaus Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK), Lietuvos saulės energetikos asociacijos (LSEA), Nacionalinės Lietuvos energetikos asociacijos (NLEA) ir Lietuvos vartotojų organizacijų aljanso (LVOA) atstovai. 

Energetikos ministro Žygimanto Vaičiūno patarėja Aurelija Vernickaitė BNS teigė, kad aljanso tikslas yra skatinti mažąją žaliąją energetiką, orientuotą į gyventojus ir verslą. Jiems per pastaruosius dvejus sukurtos ypač palankios sąlygos tapti elektros energijos gamintojais. 

„Vienas iš aljanso tikslų – skatinti vartotojų švietimą ir informavimą apie žaliąją energetiką ir galimybes turėti nuosavą elektrinę ir savarankiškai pasigaminti elektros energiją. Taip pat siekiama, kad visos aljanso partnerės siūlytų kokybišką ir konkurencingą produkciją bei paslaugas. Dar vienas tikslas – suaktyvinti bendradarbiavimą ieškant inovatyvių sprendimų, kurie padėtų sparčiau plėtotis mažajai žaliajai energetikai Lietuvoje“, – teigia A. Vernickaitė. 

Pasak jos, šiuo metu mažosios energetikos plėtrai plačiausiai naudojama saulės energija dėl pastaraisiais metais smarkiai atpigusių saulės modulių. Todėl esą natūralu, kad dabar saulės technologijos yra populiariausios ir tarp gaminančių vartotojų Lietuvoje. 

Kaip jau skelbta, skatinant gaminančių vartotojų plėtrą, be kita ko, nuo spalio atsiras galimybė elektros energiją gaminti vienoje vietoje, o vartoti – kitoje. Ši naujovė bus aktuali daugiabučių namų gyventojams, kurie galės vartoti elektrą, pagamintą nutolusiuose žemės sklypuose įrengtose elektrinėse. 

Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje (NENS) rašoma, kad 2020 metais vartotojų, iš AEI pasigamintą energiją vartojančių savo reikmėms, dalis sieks 2 proc. (palyginti su visų vartotojų skaičiumi), tačiau jau 2030 metais – ne mažiau kaip 30 proc., o 2050 metais – ne mažiau kaip 50 proc.

Šaltinis: https://www.delfi.lt/projektai/eko-energetika/skatinant-zaliaja-energetika-kuriamas-gaminanciu-vartotoju-aljansas.d?id=81877351

Taip pat skaitykite

Naujos kartos saulės elektrinė

Įsirenkite naujos kartos saulės elektrinę ant savo pastato stogo ir mėgaukitės saulės

2022 M. ENERGIJOS KAUPIMO- SAUGOJIMO ĮRENGIMŲ PATIKRINIMAS. GERIAUSI ŽENKLAI – PRIMO GEN24 PLUS ĮVERTINTAS AUKŠČIAUSIU SISTEMOS NAUDINGUMO RODIKLIU FRONIUS GEN24 PLUS – GERIAUSIAS ĮRENGINYS ABEJAIS ETALONINIAIS ATVEJAIS

Berlyno taikomųjų mokslų universiteto 2022 m. energijos saugojimo inspekcijos rezultatai

Q CELLS naujienos: „Hanwha Solutions“ pristato „ambicingą planą“ atkurti visą JAV saulės energijos tiekimo grandinę

„Hanwha Solutions“ turi „ambicingą planą“ atgaivinti JAV saulės energijos gamybą,

Gaukite pasiūlymą jau šiandieną!

Pildykite forma arba skambinkite +370 625 58999  


      0
      Jūsų krepšelis
      Krepšelis tuščiasGryžti į parduotuvę