Skatinant žaliąją energetiką kuriamas Gaminančių vartotojų aljansas

Paskelbta

Lietuvai skatinant atsinaujinačios energetikos plėtrą, ketvirtadienį bus užkurtas gaminančių vartotojų aljansas. Jis vienys žaliosios energetikos pramonę, saulės elektrines montuojančias įmones, tinklų operatorius ir vartotojų atstovus, praneša Energetikos ministerija.

Naujame aljanse dalyvaus Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK), Lietuvos saulės energetikos asociacijos (LSEA), Nacionalinės Lietuvos energetikos asociacijos (NLEA) ir Lietuvos vartotojų organizacijų aljanso (LVOA) atstovai.

Energetikos ministro  patarėja Aurelija V. BNS teigė, kad aljanso tikslas yra skatinti mažąją žaliąją energetiką, orientuotą į gyventojus ir verslą. Jiems per pastaruosius dvejus sukurtos ypač palankios sąlygos tapti elektros energijos gamintojais.

Vienas iš aljanso tikslų – skatinti vartotojų švietimą ir informavimą apie žaliosios energetikos galimybes turėti nuosavą elektrinę ir savarankiškai pasigaminti elektros energiją. Taip pat siekiama, kad visos aljanso partnerės
siūlytų kokybišką ir konkurencingą produkciją bei paslaugas. Dar vienas tikslas  – suaktyvinti bendradarbiavimą ieškant inovatyvių sprendimų, kurie padėtų sparčiau plėtotis mažajai žaliajai energetikai Lietuvoje, už teigia A. Vernickaitė.

Pasak jos, šiuo metu mažosios energetikos plėtrai plačiausiai naudojama saulės energija dėl pastaraisiais metais smarkiai atpigusių saulės modulių. Todėl esą natūralu, kad dabar saulės technologijos yra populiariausios ir tarp gaminančių vartotojų Lietuvoje.

Kaip jau skelbta, skatinant gaminančių vartotojų plėtra, be kita ko, nuo spalio atsiras galimybė elektros energiją gaminti vienoje vietoje, o vartoti – kitoje. Ši naujovė bus aktuali daugiabučių namų gyventojams, kurie galės vartoti elektrą, pagamintą nutolusiuose žemės sklypuose įrengtose elektrinėse.

Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje (NENS) rašoma, kad 2020 metais vartotojų, iš AEI pasigamintą energiją vartojančių savo reikmėms, dalis sieks 2 proc. (palyginti su visų vartotojų skaičiumi), tačiau
jau 2030 metais už ne mažiau kaip 30 proc., o 2050 metais už ne mažiau kaip 50 proc.

šaltinis: https://www.delfi.lt/projektai/eko-energetika/skatinant-zaliaja-energetika-kuriamas-gaminanciu-vartotoju-aljansas.d?id=81877351

Taip pat skaitykite

Pilviškiuose gaminama mediena, „sušildyta“ saulės energijos

Saulės elektrinė ant uždarosios akcinės bendrovės „Remavita“ stogo veikia pusketvirto

ESO gaminančio vartotojo sąlygos visiems iki 10 kW

Džiugios naujienos! Nuo šiol ESO gaminančio vartotojo sąlygas gali gauti

Energetiškai efektyvus namas – raktas į energetinę nepriklausomybę

Statydami ir įkurdami namus, žmonės nebegalvoja vien tik apie patogumą ir estetiką. Vis

Gaukite pasiūlymą jau šiandieną!

Pildykite forma arba skambinkite +370 625 58999  

      0
      Jūsų krepšelis
      Krepšelis tuščiasGryžti į parduotuvę