Saulės jėgainė pirmaisiais metais bendrovės „Tetirvinai“ lūkesčius pateisino

Paskelbta
Saulės jėgainė pirmaisiais metais bendrovės „Tetirvinai“ lūkesčius pateisino

Uždarosios akcinės bendrovės „Tetirvinai“ 99,6 kW galingumo saulės jėgainė Pasvalio rajone veikia jau metus. „Projektą įgyvendinusi saulės energijos įmonė „VEESLA Energy“ prognozavo, kad bus pasiekta 95.000-97.000 kWh, tačiau įrenginys sugeneravo per 100.000 kWh, – patikino UAB „Tetirvinai“ vadovas Rytis Sologubas. – Matyt, tai lėmė saulėtų dienų skaičius“.

 

Rinktis tvaresnę energijos gamybą „Tetirvinų“ vadovybę motyvavo Nacionalinės mokėjimo agentūros projektas, kuriame papildomi penki balai buvo skiriami už saulės jėgainės įsirengimą. „Nusprendėme tuo pasinaudoti, kad mūsų parengtas projektas būtų konkurencingesnis pretenduojant į paramą. Ją gavome, tiesa, neanalizavome, ar būtų mums taip pat pasisekę, jei nebūtume investavę į saulės jėgainę“, – pasakojo UAB „Tetirvinai“ direktorius.

 

„Tetirvinų kaime, bendrovei priklausančiame sklype, sumontavome 240 vienetų QCells duo M G11S+ 415W saulės modulių. Tai ypač kokybiški – premium tipo – dvipusiai saulės moduliai. Jie pasižymi itin aukšta surinkimo kokybe ir aukštu naudingumo koeficientu. Taip pat parinkome vienus efektyviausių rinkoje Huawei 50 kW inverterius (du vienetus). Džiaugiamės, kad pateisinome įmonės vadovų lūkesčius“, – sakė „VEESLA Energy“ direktorius Evaldas Jakubavičius

 

Tačiau šio kiekio – 100 kW – energijos žemės ūkio veiklą 32,5 metų plėtojančiai bendrovei toli gražu neužtenka.

 

Vis dėlto plėsti atsinaujinančios energijos įrenginių „Tetirvinai“ neketina. Šalia melžiamų karvių fermos, tame pačiame sklype, kuris jėgainei buvo dėkingas ir dėl to, kad yra arti įvadinės spintos, integruoti daugiau saulės modulių vietos nebėra. „Mes užsiimame žemės ūkio produktų, o ne energijos gamyba, todėl aukoti kitą gamybinės bazės plotą būtų neracionalu“, – argumentavo UAB „Tetirvinai“ direktorius.

 

Saulės elektrinė sumontuota sklype ant žemės. „Kadangi saulės elektrinei įrengti tiko tik mažas nešešėliuojamas sklypo plotas, todėl montavimo vieta kruopščiai parinkta atsižvelgiant tiek į sklypo reljefą, tiek į kaimyninius sklypus, tiek į pasaulio kryptis. Siekiant kuo efektyviau jį išnaudoti, įrenginiai sumontuoti dviem eilėmis“, – pabrėžė E. Jakubavičius.

 

„Tetirvinai“ dirba 2300 ha žemės, plėtoja dvi kryptis: pieno gamybos ir augalininkystės. Bandą sudaro apie 3 tūkst. galvijų, iš kurių 1350 – melžiamos karvės. Be pašarų galvijams, bendrovė augina grūdinius augalus ir rapsus parduoti.

 

Daugiau investuoti į atsinaujinančią energiją įmonės vadovo žodžiais neskatina dar keli dalykai. Pasak R. Sologubo, kai elektros kaina rinkoje būna aukštesnė ir siekia 30-50 eurocentų už kilovatvalandę, plėtra atrodo patraukliai, tačiau kainai susinormalizavus ir esant 13-15 euro centų, tokių minčių nekyla. „Stabdo ir nežinia dėl saulės elektrinės ilgaamžiškumo. Nors ir suteikiama garantija, neaišku, ar ji išties gyvuos 10 metų. Tarkime, jei po aštuonerių metų saulės elektrinė generuos tik 50 kW arba dar mažiau, atsiperkamumas būtų abejotinas“, – argumentus išdėstė R. Sologubas.

 

Taip pat skaitykite

Verslui: 18 milijonų eurų parama energijos kaupiklių įrengimui jau kovo 25 d.

Lietuvos verslo įmonės, ūkininkai ir viešieji juridiniai asmenys netrukus galės

Nauja APVA parama saulės elektrinėms – paprasčiau ir greičiau!

Jau vasario 25 d. nuo 8 val. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) skelbia kvietimą

Energijos kaupikliai: kodėl verta juos įsirengti?

Šiandieninės technologijos leidžia efektyviai išnaudoti atsinaujinančius energijos

Gaukite pasiūlymą jau šiandieną!

Pildykite forma arba skambinkite +370 625 58999  

      0
      Jūsų krepšelis
      Krepšelis tuščiasGryžti į parduotuvę