Energetiškai efektyvus namas – raktas į energetinę nepriklausomybę

Paskelbta

Statydami ir įkurdami namus, žmonės nebegalvoja vien tik apie patogumą ir estetiką. Vis labiau ieškoma patikimų ir ilgalaikių sprendimų, kuriančių energetiškai nepriklausomus ir ekonomiškus namus. Tam, kad namai taptų atsiperkančia investicija ateityje, būtų saugūs mums ir aplinkai, turime žinoti, kas juose turi būti. Apie tai, kaip sukurti energetiškai efektyvų namą ir išsirinkti patikimus ir kokybiškus jį sukuriančius produktus, kalbame su UAB VEESLA savininku ir įkurėju Dariumi Gražiu.

Koks namas yra energetiškai efektyvus?

Darius Gražys: Energetiškai efektyvus namas yra įrengtas taip, kad šildymui, vėsinimui ir karštam vandeniui sunaudotų kuo mažiau energijos ir tą energiją, kurią naudoja, pasigamintų iš saulės elektrinės. Kitaip tariant, tai – toks namas, kuris geba aprūpinti save elektros energija iš savo pasigamintos saulės elektrinės visiems metams.

Kuo saulės elektrinės naudingos? Ar saulės elektrinę galima įrengti bet kur, ar pastatas turi atitikti tam tikrus reikalavimus?
 1. G.: Pagrindinis saulės elektrinės naudingumas – atsiperkamumas. Šiuo metu su valstybės parama atsiperkamumo terminas – 2–4 metai. Tinkamo galingumo saulės elektrinės įrengimas, padeda prisidėti prie tvaraus gyvenimo: neteršti aplinkos ir sutaupyti išlaidų elektros energijai. Svarbu, jog specialistai atvykę į vietą patartų, kur būtų geriau ją įrengti. Vienintelis reikalavimas, kurio norima iš būsimo savininko – turėti Energijos skirstymo operatoriaus gaminančio vartotojo sąlygas. Saulės elektrinę galima įsirengti tiek ant Jums priklausančio namo stogo tiek ant Jums priklausančio žemės sklypo. Atvykus į objekto vietą VEESLA specialistai pakonsultuoja ir paruošia projekto vizualizaciją ir įsitikiname ar stogas yra tinkamas saulės elektrinės įrengimui.
Jūsų įmonė įrengia ne tik saulės elektrines, bet ir elektromobilių įkrovimo stoteles. Kuo naudinga turėti elektromobilių įkrovimo stotelę savo namuose?
 1. G.: Trumpai, tai patogiau, saugiau ir pigiau. Turint krovimo stotelę savo namuose, jums nebereikės ieškoti viešos krovimo stotelės, taip supaprastinsite savo keliones bei galėsite sutaupyti – krauti tada kai elektromobilis stovi nenaudojamas. Vertėtų žinoti, jog turint saulės elektrinę, yra galimybė krauti elektromobilį tiesiai iš saulės pagamintos energijos – tokios įkrovos savikaina gautųsi 0 eur.
Kokie dar įrenginiai gali prisidėti prie efektyvaus energijos panaudojimo namuose?
 1. G.: Prie efektyvaus energijos panaudojimo namuose gali prisidėti ir šilumos siurbliai. Jie yra vienas inovatyviausių, ekologiškiausių ir ekonomiškiausių patalpų šildymo būdų, nereikalaujančių ypatingos priežiūros ar didelių eksploatacinių išlaidų. VEESLA parduodami ir montuojami DAIKIN, SAMSUNG, MIDEA šilumos siurbliai veikia elektros energijos pagalba ir ją paverčia šiluma bei perduoda į patalpas. Vieni didžiausių šilumos siurblių pranašumų prieš kitas šildymo sistemas yra saugumas bei paprastas naudojimas ir priežiūra. Be to, šie siurbliai gali būti naudojami ne tik šildymui, bet ir vėsinimui, kas aktualu artėjant šiltajam metų laikui.
Kokios yra energijos kaupimo sistemos ir saugyklos? Kuo jos svarbios?
 1. G.: Kai kalbame apie energijos kaupimo sistemas (baterijas), pagrindinė daugeliui kylanti mintis yra perteklinės elektros energijos saugojimas. Tačiau šiuolaikinės baterijos gali atliepti keletą funkcijų. Pirmoji, žinoma, perteklinės elektros energijos saugojimas vėlesniam naudojimui. Antroji, baterijos leidžia užtikrinti nepertraukiamą elektros energijos tiekimą namams. Elektros dingimo atveju energijos tiekimas namams perjungiamas iš baterijos vos per 10 ms, todėl galėsite užsiimti įprastomis veiklomis be papildomo diskomforto. Tai taip pat leis išvengti elektros energijos dingimui ar įtampos svyravimams jautrios įrangos gedimų. Na, o paskutinė funkcija bus aktualiausia skaitytojams elektros energiją perkantiems pagal biržos tarifus – išmanios baterijos leidžia elektros energijos nusipirkti kuomet elektros energijos kaina yra pati pigiausia. Taigi, baterija ne tik suteikia papildomo komforto, bet ir suteikia ekonominės naudos jūsų namų energetikai.
Ar tiesa, kad galima gauti finansinę paramą įsidiegiant saulės elektrinę? Ar finansinė parama skiriama tik saulės elektrinėms, ar ir kitiems produktams?
 1. G.: Paramą saulės elektrinėms administruoja aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). APVA parama skiriama fiziniams asmenims, norintiems įsigyti iki 10 kW galingumo saulės elektrinę bei planuojantiems didinti jau įrengtos saulės elektrinės galią. Maksimali skiriama kompensacija skiriama už 10 kW įrengtą galią. APVA paramos suma tiesiogiai priklauso nuo įrengtos saulės elektrinės galios. Visiems, norintiems gauti paramą, pirmiausia, reiktų nuspręsti, kokios galios saulės elektrinė galėtų patenkinti jų namuose vartojamos elektros energijos poreikius. Tuomet tektų kreiptis į ESO – įsivertinti, kokios yra techninės galimybės ir sąlygos elektrinės prijungimui. O jau tuomet turint visą informaciją – kreiptis dėl paramos elektrinėms 2024 m. Atitikus kriterijus, gaunama APVA parama saulės elektrinei. Taipogi yra galimybė gauti valstybės paramą elektromobilio krovimo stotelei, šilumos siurblio ar energijos kaupimo sistemai įsirengti.
Ką daryti klientui, jeigu įsirengęs saulės elektrinę ar kitą produktą, susiduria su problema? Kur gali kreiptis pagalbos?
 1. G.: Patirtis rodo, kad didžiausias saulės elektrinės kaip ir kitų įrengimų našumas ir maksimali investicinė grąža pasiekiami tik su reguliaria technine priežiūra ir aptarnavimu. Mūsų įmonė ne tik įrengia prieš tai išvardintus sprendimus, bet ir teikia priežiūros ir aptarnavimo paslaugas. Jeigu klientas nori patikrinti kaip veikia saulės elektrinė ar susiduria su smulkiais elektros instaliacijos gedimais, mūsų specialistai visuomet padės. Visiems mūsų parduodamiems sprendimams yra teikiamos serviso paslaugos, tad nereikia prisiminti iš kur įsigijote atskirus energetikos sprendimus. Viskuo pasirūpins VEESLA.

Daugiau apie UAB VEESLA teikiamas paslaugas ir produktus rasite mūsų svetainėje. Jeigu domina namų energetikos sprendimai – skambinkite +370 625 58999, arba pildykite užklausą https://veesla.lt/kontaktai/

 

Straipsnis taipogi atspausdintas žurnale „Super namai“ 2024 m. Nr. 1.

Taip pat skaitykite

Bene pirmieji laidojimo namai, sostinėje įsirengę saulės elektrinę 

Dažnas sostinės ir kelių kitų aplinkinių miestelių gyventojas UAB „Tadora“ iš karto

„INVEGA“ tęsia paraiškų priėmimą saulės elektrinėms įsigyti

Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA)  tęsia

Pilviškiuose gaminama mediena, „sušildyta“ saulės energijos

Saulės elektrinė ant uždarosios akcinės bendrovės „Remavita“ stogo veikia pusketvirto

Gaukite pasiūlymą jau šiandieną!

Pildykite forma arba skambinkite +370 625 58999  

   0
   Jūsų krepšelis
   Krepšelis tuščiasGryžti į parduotuvę