Dabar įsirengti saulės elektrinę apsimoka dar labiau!

Paskelbta

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) patvirtino gaminantiems vartotojams paslaugos kainas ir procentinį dydį, kuris bus taikomas atsiskaitant už pasinaudojimą AB „Energijos skirstymo operatorius“, AB „Achema“, AB „Akmenės cementas“, UAB „Dainavos elektra“ ir AB „Lifosa“ elektros tinklais. Įkainiai galios nuo 2022 m. sausio 1 d.

Įkainiai apskaičiuoti įvertinus skirstomojo tinklo operatorių planuojamus patirti kaštus, kurie yra būtini paslaugai teikti.

2022 m. paslaugų kainos ir procentinis dydis, taikomas už pasinaudojimą AB „Energijos skirstymo operatorius“, AB „Achema“, AB „Akmenės cementas“, UAB „Dainavos elektra“ ir AB „Lifosa“ elektros tinklais (be PVM).

Visi gaminantys vartotojai yra prisijungę prie AB „Energijos skirstymo operatorius“ skirstomojo tinklo.  2022 m., palyginus su 2021 m., šio tinklo gaminantiems vartotojams, atsiskaitantiems pagal  I – III atsiskaitymo būdus, paslaugos kainos 2022 m. mažėja 18–28 proc. vidutinės įtampos (VĮ) tinkle ir 14–21 proc. žemutinės įtampos (ŽĮ) tinkle dėl VERT  sumažintos perdavimo, sisteminių ir skirstymo paslaugų kainos. Pagal IV atsiskaitymo būdą paslaugos kaina 2022 m. VĮ mažėja 19 proc., ŽĮ – 20 proc. Pagrindinės priežastys – didesnė nustatyta prognozuojama rinkos kaina 2022-iems metams ir perdavimo paslaugos elektros energijos dedamosios kaina bei sumažėjusios sisteminių paslaugų, perdavimo paslaugos galios dedamosios ir skirstymo paslaugų kainos. 

Plačiau apie tai skaitykite čia: https://www.regula.lt/Puslapiai/naujienos/2021-metai/2021-lapkritis/2021-11-30/gaminantiems-vartotojams-nustatytos-pasinaudojimo-tinklais-paslaugos-kainos-2022-metams.aspx 

Išsamiai susipažinti su VERT  2021-11-30 posėdžio medžiaga galite čia: https://www.regula.lt/Puslapiai/posedziai/2021-11-30/tarybos-posedis-nuotoliniu-budu.aspx 

    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGryžti į parduotuvę
      Apply Coupon