Saulės elektrinės ant žemės

Saulės spinduliai – puikus energijos šaltinis, o saulės elektrinė – efektyvus elektros energijos gamybos „instrumentas“. Ir, kas labai svarbu, tai yra aplinką sauganti atsinaujinanti žalioji energija. Tai tinkamas sprendimas norint sutaupyti ir tausoti gamtą. 

Saulės elektrinių gali būti įvairių, turint omenyje montavimo vietą. Vienos iš jų yra saulės elektrinės ant žemės. Tokia elektrinė dar vadinama antžeminė saulės elektrinė. Nors dažniausiai saulės jėgainės yra montuojamos ant stogų, bet atitinkamais atvejais yra statomos ant žemės. 

Antžeminės jėgainės privalumai

Kuo gera saulės elektrinė ant žemės? Tokia elektrinė išties turi nemažai privalumų. Vienas iš svarbiausių privalumų yra tas, kad tokią elektrinę galima sumontuoti bet kur, atokiausiame pasaulio kampelyje, net jeigu ir nėra elektros tinklų. 

Dažnu atveju saulės elektrinė montuojama ant žemės, kai nėra galimybės jos sumontuoti ant stogo. Tačiau yra ir kitų priežasčių, pvz., palanki kryptis arba reikalingas didesnis plotas norint išdėstyti modulius. Antžeminės saulės elektrinės konstrukcija yra paprasčiau montuojama ir prižiūrima, nes nereikia lipti ant stogo. Taip pat atlikti valymo darbus lengviau ir greičiau. 

Nuosava saulės elektrinė yra ilgaamžė, užtikrinanti labai mažas išlaidas už suvartotą elektros energiją ir tausojanti gamtą, nes jokios taršos aplinkai. Taip pat, kas nemažiau svarbu, jos beveik nereikia prižiūrėti, tad Jums beliks tik džiaugtis tuo, jog galite naudotis savo elektrinės pagaminta elektra ir būti nepriklausomu. 

Saulės elektrinė – kokia kaina?

Saulės elektrinės ant žemės gali būti įvairaus galingumo ir tai yra vienas iš esminių veiksnių, dėl kurios kaina skiriasi. Savaime aišku, jog mažesnės galios saulės elektrinės (pvz., 5 kW) kaina yra žymiai mažesnė nei didesnės galios jėgainė (pvz., 15 kW). Taip kad, kuo didesnis galingumas, tuo didesnė kaina. Tačiau, juk galia nėra pasirenkama, nes saulės jėgainė turi būti tokios galios, kad būtų patenkinti energijos vartojimo poreikiai ir tai turi atitikti objekto galimybes (vėl gi nei per maža, nei per didelė galia negali būti).

    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGryžti į parduotuvę