Sprendimas, kuris atsiperka

Energijos kaupikliai (baterijos) verslui

Energijos kaupikliai verslui – sprendimas, kuris atsiperka

Kiekvienas verslas siekia optimalių sąnaudų, efektyvesnių procesų ir nepriklausomybės nuo išorinių trikdžių. Energijos kaupikliai – inovatyvus sprendimas, leidžiantis maksimaliai išnaudoti elektros energijos galimybes ir užtikrinti veiklos tęstinumą. Tai ne tik padeda mažinti kaštus, bet ir didinti verslo produktyvumą. Protinga investicija į ilgalaikę naudą ir konkurencinį pranašumą.

Gaukite pasiūlymą

Energetinė laisvė

Užtikrinkite veiklos tęstinumą net ir nutrūkus elektros tiekimui. Energijos kaupikliai jį atstato mažiau nei per sekundę. Būkite nepriklausomi ir užtikrinti, kad jūsų verslas nenukentės nuo elektros tiekimo sutrikimų.

Investicinė grąža

Efektyvus energijos valdymas bei sumažėjusios sąskaitos už elektrą padės sutaupyti. Taip pat nepanaudotą energijos perteklių visada galima parduoti, tokiu būdu sugeneruojant papildomas pajamas

Efektyvumas

Optimizuokite energijos suvartojimą. Kaupkite ją pigiausiomis valandomis ir naudokite tada, kai reikia. Tai efektyvus energijos resursų valdymas, pritaikytas prie jūsų veiklos poreikių.

Papildoma galia be tinklo plėtros

Kaupikliai suteikia galimybę naudoti daugiau energijos be papildomų tinklo atnaujinimų – idealu elektromobilių įkrovimo parkams ar augančioms įmonėms.

Kas sudaro energijos kaupimo sistemą?

 

Energijos kaupimo sistema yra kompleksinis sprendimas, skirtas efektyviai kaupti ir panaudoti elektros energiją verslo poreikiams. Pagrindiniai jos komponentai yra:

Kaupiklis / baterija: prietaisas, leidžiantis kaupti elektros energiją nuolatine srove (DC) ir ją panaudoti vėlesnėms reikmėms. Verslo aplinkoje baterijos dažniausiai susideda iš atskirų blokų ir valdiklių, kurie užtikrina optimalų kaupiklio talpos suderinimą pagal specifinius reikalavimus.

Baterijos valdiklis (angl. Battery Management System, BMS): baterijos dalis, atliekanti atskirų baterijos blokų valdymo ir komunikacijos su inverteriu funkcijas. Valdiklis užtikrina saugų ir efektyvų baterijos veikimą, kontroliuodamas įkrovimo ir iškrovimo procesus bei stebėdamas baterijos būklę.

Inverteris (įtampos keitiklis): kadangi baterijoje saugoma elektros energija yra nuolatinės srovės (DC), o tinkle naudojama kintama srovė (AC), inverteris būtinas šios energijos konvertavimui. Jis paverčia DC į AC, tad sukauptą energiją galima naudoti buities prietaisams arba grąžinti ją į elektros tinklą.

Išmanusis skaitiklis (angl. Smart Meter): šis daugiafunkcis prietaisas ne tik fiksuoja elektros energijos naudojimą, bet ir registruoja visą per jį pratekančią energiją. Taigi, galima apskaičiuoti momentinę elektros energijos suvartojimo dalį ir įgalinti nulinio atidavimo į tinklus funkciją, leidžiančią efektyviau valdyti energijos srautus.

Energijos palaikymo / Tinklo atjungimo funkcija (angl. Back-up arba EPS): tai sprendimas, suteikiantis galimybę vidaus elektros tinklą atjungti nuo ESO tinklų, pvz., sutrikimų metu. Veikiant šiai funkcijai, objektas elektros energija aprūpinamas iš baterijų. Atstačius elektros tiekimą tinkle, sistema automatiškai grįžta prie įprasto režimo. Inverterių gamintojai šią funkciją įgyvendina skirtingai, todėl gali skirtis atsijungimo laikas ir sprendimo kaina.

Tinkamai sukomplektuota ir prižiūrima sistema padeda optimizuoti energijos suvartojimą ir prisidėti prie tvaresnės energetikos įgyvendinimo.

Kaip išsirinkti? Pagrindiniai energijos kaupimo sistemų tipai

Energijos kaupikliai su hibridiniais inverteriais.
Šios sistemos pasižymi lankstumu. Projektuojant jas, energijos kaupiklių talpą ir galią galima pritaikyti pagal individualius poreikius. Prie hibridinių inverterių galima prijungti saulės modulius, todėl vienas inverteris aptarnauja tiek saulės modulius, tiek energijos kaupiklį.

Integruoto tipo (angl. All-In-One) energijos kaupimo sistemos.
Šios sistemos susideda iš dvikrypčio hibridinio inverterio, energijos kaupiklio, oro kondicionavimo ir priešgaisrinės sistemos. Jos gali būti montuojamos lauke net iki -30 °C temperatūroje, nes integruota oro kondicionavimo sistema palaiko optimalią baterijų temperatūrą. Tačiau jos dažniausiai būna 100 kWh, 200 kWh ar didesnės talpos, todėl yra mažiau lanksčios ir tinka didesnėms instaliacijoms.

Centralizuoto tipo energijos kaupimo sistemos.
Šias sistemas sudaro didelės galios dvikryptis keitiklis (PCS) ir energijos kaupiklių moduliai. Jų privalumas – mažesnė sprendimo kaina ir paprastesnis valdymas didelės galios sistemose. Tačiau trūkumas – didesnė baterijų degradacija dėl centralizuoto valdymo.

Kokias problemas sprendžia elektros energijos kaupikliai:

  1. „Negalime keisti gamybos grafiko, tačiau norime susimažinti elektros energijos sąnaudas“. Įsirengę energijos kaupiklus, juos galite įsikrauti pačiomis pigiausiomis valandomis, o elektra naudotis tuomet, kai jums patogu. Skirtumas tarp kainos, vyravusios įkrovimo dieną, ir tuo metu, kai naudojate elektros energiją, gali leisti sutaupyti nemažas sumas.

 

  1. „Dingsta elektra“. Net dėl trumpalaikių elektros tiekimo sutrikimų įmanoma patirti didelius nuostolius: produkciją tenka išmesti, sustoja gamyba, prarandami duomenys ir pan. Energijos kaupikliai verslui garantuoja sklandų energijos tiekimą, išvengiant veiklos pertrūkių bei neplanuotų išlaidų. Užtikrintas darbų tęstinumas be jokių rizikų.

 

  1. „Turime ribotą galimybę atiduoti elektros energiją į tinklus“. Ši problema tampa neaktuali, nes saulės energijos kaupikliai suteikia galimybę pasigaminti didesnę dalį sunaudojamos elektros energijos ir ją pasisaugoti vėlesniam naudojimui.
  2. „Nepakankamas įvado galingumas“. Su energijos kaupimo sistema galima turėti daugiau galios. Ir tam nereikalingi tinklo atnaujinimai.

 

Sužinokite, kaip energijos kaupikliai gali pasitarnauti jūsų verslui. Susisiekite, kad paruoštume individualiai pritaikytą pasiūlymą.

D.U.K

Kiek kainuoja kaupikliai?

Kaupiklių kainos priklauso nuo jų talpos, galios ir technologijos. Vidutinės rinkos kainos svyruoja nuo kelių tūkstančių iki kelių dešimčių tūkstančių eurų. Tiksliau kainą VEESLA specialistai gali nustatyti pagal jūsų elektros vartojimo poreikius.

Ar kaupiklis gali visą žiemą atlaikyti?

Priklausomai nuo elektros vartojimo įpročių, kaupikliai teoriškai galėtų atlaikyti visą žiemos periodą. Dažniausiai kaupimo sistemos įrengiamos taip, kad atlaikytų keletą dienų. Kokybiški kaupikliai (ir priklausomai nuo jų kiekio) suprojektuoti veikti ištisus metus, tačiau jų efektyvumą gali paveikti itin žemos temperatūros.  Reikia pasirinkti tinkamus modelius ir laikytis gamintojo rekomendacijų.

Koks kaupiklis man reikalingas/tinkamiausias?

Tai priklauso nuo jūsų elektros vartojimo įpročių,   naudojimo tikslo ir sistemos (pvz., ar turite saulės elektrinę). Mūsų specialistai gali atlikti analizę ir pateikti rekomendacijas.

Kaip pasirinkti kaupiklį?

Svarbu atsižvelgti į:

  • Kaupiklio talpą (kWh),
  • Maksimalią galią (kW),
  • Suderinamumą su jūsų esama sistema,
  • Naudojimo aplinką (vidus ar laukas).

Profesionali konsultacija padės priimti tinkamą sprendimą.

Kokio galingumo kaupiklio man reikia?

Galia priklauso nuo jūsų elektros energijos poreikių ir naudojimo intensyvumo. Pavyzdžiui, verslo poreikiams dažnai reikalingi galingesni kaupikliai nei namų ūkiui.

Turime saulės elektrinę, ar tai padės?

Taip, saulės elektrinė ir kaupiklis veikia sinergiškai: perteklius energijos dieną kaupiamas, ryte ar esant aukštoms elektros kainoms naudojama elektra iš kaupiklio. Tai padeda maksimaliai išnaudoti saulės energiją.

Kuo skiriasi kaupiklio galia nuo talpos?

Skirtumas tarp baterijos galios ir talpos yra: 

  • Galia (kW) – kiek energijos kaupiklis gali tiekti vienu metu.
  • Talpa (kWh) – kiek energijos kaupiklis gali iš viso saugoti elektros energijos.
    Didelės galios kaupikliai tinka momentinėms apkrovoms, o didelės talpos kaupikliai – ilgesniam energijos naudojimui.
Ar kaupiklis gali stovėti lauke ?

Taip, kai kurie kaupikliai suprojektuoti lauko sąlygoms (atsparūs drėgmei, temperatūrų svyravimams). Būtina rinktis tinkamą modelį.

Ar šaltis paveikia baterijų efektyvumą?

Šaltis gali sumažinti baterijų efektyvumą. Dauguma kaupiklių turi įmontuotą šildymo sistemą arba kitus apsaugos mechanizmus.

 
Ar galima ant sienos kabinti bateriją?

Taip, daugelį kaupiklių galima montuoti ant sienos, tačiau būtina įvertinti jų svorį ir sienos tvirtumą. VEESLA specialistai rekomenduoja verčiau statyti ant pagrindo ir tvirtinti” juos prie sienos.

Kokio dydžio yra kaupikliai? Kiek sveria baterijos?

Kaupiklio dydis ir svoris priklauso nuo modelio. Pavyzdžiui, vidutinės talpos kaupikliai sveria nuo 50 iki 150 kg. Tikslūs duomenys pateikiami techninėse specifikacijose.

Ar baterija gali krautis iš tinklo? Be saulės elektrinės.

Taip, kaupikliai gali būti kraunami ir iš elektros tinklo, ypač kai elektros kaina yra maža, kitaip vadinant pagal išmanųjį krovimą (Nordpool).

Domina kaupikliai? pildykite užklausą


      0
      Jūsų krepšelis
      Krepšelis tuščiasGryžti į parduotuvę