5 kW saulės elektrinės

Įsivaizduokite mažą namelį gamtoje – prie ežero arba miškingoje vietovėje. Tylu ir ramu, jokių žmonių per atstumą. O vaizdai, jog širdis apsąla… ir belieka tiesiog grožėtis aplinka, mėgautis žaluma, vandens mėlynumu, praskrendančiais paukšteliais, svajoti žvelgiant į saulėlydį.. Apie tokią poilsio oazę bent kartą pasvajoja kiekvienas. Tačiau šiuolaikinis žmogus negali be komforto ir buitį palengvinančių dalykų, pvz., elektros. O kaip gi gyventi ten, tame namelyje, kur nėra elektros tinklų? Gyventi tikrai galima, net jei ir nėra galimybės prisijungti prie ESO, nes yra galimybė įrengti saulės elektrinę. Nameliui ir mažiems poreikiams pakanka ir 5 kW saulės elektrinės.

5 kW saulės elektrinė ir jos įrengimo darbai

Tokia elektrinė taip pat įrengiama ir gyvenvietėse, kuriose yra elektros tinklai, tiesiog namai naudoja mažiau elektros. 5 kW saulės elektrinė pasirenkama, kai elektros energijos suvartojimas per metus siekia apie 5000 kWh. 

5 kW saulės elektrinė įrengiama etapais. Pastato apžiūra ir optimalaus sprendimo parinkimas, tuomet projektavimas ir montavimas. Paprasta ir greita! Specialistai taip pat pasiūlytų, kur geriau montuoti saulės elektrinę: ant stogo, vietoj stogo (integruota) ar ant žemės. Dažniausiai saulės elektrinė įrengiama ant stogo, bet jei nėra tokios galimybės – ant žemės.  

5 kW saulės elektrinė sudaryta iš modulių, inverterių ir kitų sudedamųjų dalių, pvz., baterijų, akumuliatorių (jei nėra galimybės prijungti prie ESO). Kokių gamintojų moduliai, inverteriai ir kiek vienetų jų reikės – priklausys nuo techninių sprendimų, kuriems įtaką daro ir stogo forma, ir kt.

5 kW saulės elektrinė montuojama taip, kad būtų nukreipta į pietų pusę, kurioje daugiausia saulės ir geriausias efektyvumas. 

Darbai atliekami itin greitai. Ypač montavimas – viena, dvi dienos. Tačiau nuo užklausos gavimo iki saulės elektrinės veikimo pradžios gali praeiti ir porą mėnesių. 

5 kW galios saulės elektrinės kaina

5 kW saulės elektrinės kaina priklauso nuo įrangos komplekto: kiek ir kokių modulių, inverterių, sudedamųjų dalių gamintojų, montavimo vietos (stogas, antžeminė konstrukcija) ir techninių sprendimų. 

Kaina gali skirtis atsižvelgiant į pasirinktą mokėjimo būdą.

Kaina gali būti mažesnė, jei gaunama APVA parama saulės elektrinei. Jei vieną kartą jau buvo gauta parama už 5 kW saulės elektrinės sistemą, tai galėsite pretenduoti ir antrą kartą, jei ateityje norėtumėte padidinti jėgainės galią iki 10 kW. Tik kad parama gali būti mažesnė. Bet kokiu atveju saulės elektrinės kaina gaunasi žymiai mažesnė. 

Taip pat, jei nėra galimybės mokėti visos sumos iš karto – galima mokėti dalimis, t. y. išsimokėtinai. Arba kreiptis į banką dėl paskolos saulės elektrinei. Tokiu atveju kaina keičiasi atsižvelgiant į palūkanas.

    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGryžti į parduotuvę