Šilumos siurbliai oras – vanduo

Šilumos siurblys oras – vanduo yra bene geriausias šildymo sprendimas! Ši sistema yra komfortiška, su mažiausiomis sąnaudomis, nereikalaujanti kasdienės priežiūros ir, galima sakyti, jog beveik visiškai neteršia aplinkos! Dėl tokių privalumų būtent toks šildymas yra itin populiarus. Tuo labiau, jog ir kainos atžvilgiu patrauklus. 

Šilumos siurblys oras-vanduo

Šildymo būdas oras – vanduo yra šitaip vadinamas, nes šilumos siurblio veikimas užtikrinamas naudojant orą ir vandenį. Sistema pagamina šilumą ir ją perduoda vandeniu per visas patalpas, kuriose yra radiatoriai ar grindinis šildymas. Taip pat paruošiamas ir karštas vanduo naudojimui.

Šilumos siurbliai oras – vanduo skirtos pastatams, kurių plotas yra vidutinis ar net didesnis, pvz., namai, sodybos, kuriuose šildomas plotas daugiau nei 70 kv. m. Tačiau, esant mažesniam namui, rekomenduotina kita šildymo sistema, pvz., šilumos siurbliai oras – oras

Verta įsidėmėti, jog geriau, kai šilumos siurblys oras – vanduo parenkamas profesionalų atsižvelgiant į individualius poreikius. Taip pat svarbu ir tai, kad specialistai užsiimtų diegimu ir montavimu. Tai pravartu, nes yra gaunama ne tik kokybė, bet ir garantija (Veesla suteikia net 5 m. garantiją). Ypač geri yra Samsung šilumos siurbliai, tokius ir rekomenduoja Veesla, kuri yra oficialus atstovas Lietuvoje. 

Šilumos siurbliai oras – vanduo turi nerealų privalumą – ne tik šildo pastatą šaltuoju periodu, bet ir puikiai vėsina šiltuoju metų laiku. Tai puikus sprendimas ypač vasarą, kai labai karšta. Vėsinimas vyksta, kai oras cirkuliuoja atvirkštiniu būdu. Vien dėl šitos funkcijos tokia sistema yra labai populiari. Todėl, kad bet kokiu oru namuose (ir ne tik) yra labai jauku – nei per karšta, nei per šalta, nes galima reguliuoti temperatūrą. Tad komfortas užtikrintas!

Šildymo sistema

Dažnas galvodamas apie šilumos siurblius susimąsto – o kaip atrodytų šildymo sistema kartu su naujuoju sprendimu? 

Šilumos siurblys oras – vanduo atsižvelgiant į tipą dažniausiai yra sudarytas iš išorinių ir vidinių dalių, t. y. viena lauke, o kitos yra patalpose ir jos prijungtos prie pastate esančios šildymo sistemos. 

Šilumos siurbliai oras – vanduo skirstomi į tris rūšis: 

 • „Monoblokas“ – toks šilumos siurblys oras – vanduo yra pastatomas kieme ir jame yra visi reikiami komponentai ir jis tiesiogiai prijungiamas prie šildymo sistemos. Dėl to viduje nereikia papildomų freono linijų – tai vienas iš tokio siurblio privalumų. 
 • „Split“ yra iš dviejų dalių – lauko bloko, vidinio hidro modulio. Tarp jų teka šaltnešis (freonas). Hidro modulis pajungiamas prie šildymo sistemos. Lauke esantis blokas yra mažesnis. O štai patalpoje montuojamas modulis turi dar ir integruotą karšto vandens ruošimo rezervuarą – tai vienas iš svarbiausių privalumų.
 • „TDM Plus“ – platesnių galimybių ir daugiau privalumų turintis šildymo būdas. Ši sistema ypatinga tuo, kad prie lauko bloko galima prijungti net dvi sistemas: oras-vanduo ir oras-oras. Lauko blokas ir vidinis blokas jungiamas, kad tekėtų šaltnešis (freonas), o prie hidro modulio pajungiama šildymo sistema. Kodėl tokia sistema vertinga? „TDM Plus“ oras-vanduo (A2W) ir oras-oras (A2A) garantuoja ne tik komfortą, malonų klimatą patalpose, bet ir ekonomiškumą, nes elektros sąnaudos itin mažos. Tai puikus variantas norint, kad būtų du viename. 

Svarbu žinoti, jog Samsung šilumos siurbliai oras – vanduo yra suderinami su karšto vandens (DHW) ruošimo talpyklomis arba integruojamomis karšto vandens ruošimo talpyklomis Samsung ClimateHub (200l arba 260l). ClimateHub – integruota karšto vandens talpykla, kurioje yra dviejų zonų valdymas ir net sąsaja su išmaniais įrenginiais. 

Šilumos siurblys oras vanduo – kodėl verta?

Rinktis šilumos sprendimą šilumos siurblys oras-vanduo tikrai verta dėl daugelio priežasčių. Visų pirma – jaukumas, pageidaujama šiluma ir jokių rūpesčių. Visų antra – privalumai, kurių išties nemažai:

 • aukštas efektyvumas (tai leidžia sumažinti šildymo išlaidas, tad ir kaina atsipirks per žymiai trumpesnį laiką!);
 • lengvas naudojimas;
 • taupymas (laiko, pinigų, sąnaudų);
 • mūsų klimatui tinkanti sistema;
 • saugi įranga;
 • šildomos ir patalpos, ir vanduo;
 • draugiškas gamtai;
 • specialistai sumontuoja per itin trumpą laiką;
 • integruojama į jau esamą šildymo sistemą;
 • vasara veikia kaip kondicionierius;
 • adaptuojamas interjere;
 • ilgaamžiškumas;
 • kokybė.

Svarbu žinoti, jog visi privalumai „veikia“ tuomet, kai yra viskas kokybiška: įranga, montavimas, diegimas. Tad geriausia yra kreiptis į profesionalus norint kuo geriausių rezultatų.

Šilumos siurblių kaina

Šildymo sistema oras vanduo yra nuostabus sprendimas visais atžvilgiais: komforto, aplinkosaugos, priežiūros, kainos (kas svarbiausia). Tokiu būdu galima sutaupyti ateities išlaidas. Tad dabar investavę į šilumos siurblį (oras vanduo) galėsite džiaugtis sumažėjusiomis sąnaudomis. Taip pat sutaupysite ir laiko atžvilgiu, nes nereikės rūpintis šildymu, o teks tik pareguliuoti temperatūrą. 

Siurblio kaina varijuoja priklausomai nuo to, koks tipas būtų pasirinktas. Todėl kainos labai skiriasi. Kaina taip pat priklauso ir nuo to, kokia yra pastato energetinė klasė, patalpų plotas, tūris ir, žinoma, nuo reikiamo sprendimo įgyvendinimo sudėtingumo. Visa tai turi didelę įtaką kainos sumai. Taip pat vertėtų įsidėmėti, jog kuo daugiau galingumo ir funkcijų turi sistema (oras vanduo), tuo ir kaina aukštesnė, bet juk visad norisi kuo daugiau praktiškų privalumų, ar ne?

Vertėtų žinoti, jog galima įsigyti siurblį su akcija, tiesiog reikėtų netingėti ir tuo pasidomėti. Iš tiesų, juk labai malonu, kai norima įranga kainuoja pigiau! Tad kaina Jus tikrai pradžiugins.

Be to, šilumos siurblius įmanoma įsigyti išsimokėtinai (lizingu). Tai dar viena galimybė turėti komfortišką šilumą iš karto, tik panorėjus! Dėl kainos tokiu atveju reikėtų domėtis individualiai.

Kompensacija – taip, tai tikrai pritaikoma ir tokiam šildymo sprendimui. Tereikia kreiptis dėl paramos šilumos siurbliams.

Kai tiek būdų įsigyti šilumos siurblį oras vanduo, tai net neverta jaudintis dėl kainos, nes viskas išsprendžiama! 

Jei galvojate apie šildymo sistemą su siurbliu, bet nežinote kokį siurblį rinktis ir kiek galėtų kainuoti – puiki išeitis yra skaičiuoklė. Ji leis Jums greičiau apsispręsti, o iškilus klausimams, galite kreiptis į Veesla specialistus, kurie mielai atsakys ir patars, koks šilumos siurblys oras – vanduo labiausiai tiktų Jūsų patalpoms.

  0
  Jūsų krepšelis
  Krepšelis tuščiasGryžti į parduotuvę