Parama šilumos siurbliams

Parama šilumos siurbliams

Tikriausiai jau žinote apie šilumos siurblius ir jų privalumus, tačiau turite abejonių dėl tokios investicijos? Galite daugiau neabejoti, nes yra puiki išeitis – valstybės parama šilumos siurbliui!

Iš tiesų yra nemažai priežasčių, kodėl vertėtų atnaujinti savo šildymo sistemą. Juk tai išlaidų ir laiko optimizavimas, nes tokia įranga labai taupiai veikia ir jai nereikia kasdienės priežiūros (palyginus su katilu), be to, šitaip apsaugoma gamta!

Žemiau pateikiama, kas tai yra ir kaip ji gaunama.

APVA kompensacija šilumos siurbliui – kaip ją gauti?

Ne tik Jūs suinteresuoti pakeisti seną katilą į modernią gamtą tausojančią įrangą! Tai taip pat svarbu ir valstybei, todėl ji, o tiksliau valstybinė organizacija rūpinasi, kad žmonės atnaujintų savo šildymo sistemą ir nebenaudotų senų, taršių katilų. 

Todėl APVA arba LEA parama – tai iš tiesų naudingas sprendimas norint įsigyti šilumos siurblį oras – vanduo.

Kompensacija šilumos siurbliui gaunama iš APVA (Aplinkos projektų valdymo agentūros) arba LEA (Lietuvos energetikos agentūra)  – tai įstaigos, kurios administruoja Europos Sąjungos fondų ir Lietuvos Respublikos lėšomis finansuojamus aplinkos sektoriaus projektus. 

Kaip gauti paramą šilumos siurbliui?

Visų pirma stebėti, kada APVA arba LEA paskelbs naują paramos teikimo etapą. Startavus paramai – pateikti paraišką paramai gauti. Kai tai padarysite ir sulauksite teigiamos atsakymo-sprendimo dėl kompensacijos gavimo šilumos siurbliui, tuomet galėsite užsiimti rangovo paieška ir pasirinkto šilumos siurblio montavimu*. Viskam yra keliami reikalavimai – tiek įrangai, tiek ir kitiems dalykams. Todėl vertėtų kreiptis į specialistus, kurie padės ir su paraiška, ir su kokybiškos įrangos parinkimu bei jos diegimu. Šildymo sistemos atnaujinimui turėsite 18 mėnesių. Iš karto po to, kai jau bus atlikti visi darbai – turėsite pateikti prašymą dėl kompensacijos.

 

Patarimas norintiems gauti paramą.

Vertėtų išsirinkti šilumos siurblį dar prieš pateikiant paraišką. Siurblių yra išties daug, o ir ne visi tinka visiems pastatams. Žinoma, galite pasinaudoti šilumos siurblio skaičiuokle, bet ji apteikia dažniausiai tik preliminarius skaičius. Todėl siūloma bendradarbiauti su specialistai. Veesla specialistai konsultuoja, pataria ir pateikia optimaliausius sprendimus, kurie labiausiai tinka Jums ir Jūsų namams.

Su APVA/LEA parama ne tik atgausite kompensaciją, bet ir prisidėsite prie žalesnio pasaulio.

Rūpintis savimi ir gamta dar niekad nebuvo taip paprasta! 

Mūsų partneriai

*2023 paramų taisyklės yra šiek tiek pasikeitusios. Namų ūkis (gyventojas) nuo 2023-07-26 gali jau keisti neefektyvų ir taršų katilą į efektyvesnį šilumos gamybos įrenginį dar iki LEA kvietimo paskelbimo teikti paraiškas, bet tik gerai susipažinęs su projektų finansavimo sąlygomis ir įsivertinęs galimas rizikas).

 
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGryžti į parduotuvę