„INVEGA“ tęsia paraiškų priėmimą saulės elektrinėms įsigyti

Paskelbta

Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA)  tęsia paraiškų pagal finansinę priemonę „AEI paskolos juridiniams asmenims“ priėmimą – įmonės dar gali pretenduoti į lengvatines paskolas saulės, vėjo ar hibridinėms elektrinėms.  Priemonei numatyta 549 mln. eurų.

Pasak „Invegos“ generalinio direktoriaus Dainiaus Vilčinsko, su šia parama tikimasi instaliuoti dar 460 megavatų elektrinių galios.  Tai leis iš esmės padidinti vietinės žaliosios energetikos resursus, sumažinti energetinio skurdo riziką ir priklausomybę nuo kitų tiekėjų.

Dėl paramos gali kreiptis visos Lietuvos įmonės, tačiau jos privalės įrodyti, kad planuojamos investicijos į elektrinę nedarytų reikšmingo neigiamo poveikio aplinkai.

„Invegos“ generalinio direktoriaus žodžiais, priemonė – patraukli ir motyvuojanti, ji paspartins investicijos į saulės, vėjo arba hibridinės jėgainės atsipirkimą. Mat iki 80 proc. įrengimui reikalingos sumos paskolins „Invega“, o likusią dalį įmonės privalės finansuoti pačios. Viešajam sektoriui paskola gali siekti net ir iki 100  proc.

UAB „VEESLA“ saulės elektrinių verslui pardavimų vadybininkas Gintautas Rimkevičius įvardijo ir kitus patrauklius aspektus. „Saulės elektrinei paskolos laikotarpis – iki 15 m., o palūkanų norma negali viršyti 3 proc.

Parinkus tinkamą sprendimą, didžiajai daliai įmonių per šį laikotarpį saulės elektrinė ne tik kad atsiperka, bet ir sutaupo ženklią elektros kaštų dalį“, – pabrėžė G. Rimkevičius.

Pasak bendrovės „VEESLA“ verslo saulės elektrinių pardavimų vadybininko, „INVEGA“ lengvatinės paskolos tinka beveik kiekvienai įmonei, siekiančiai tapti gaminančiu vartotoju arba gamintoju, kai leistina generuoti į tinklą galia lygi nuliui.

Paramos gali prašyti privatūs juridiniai asmenys: labai mažos, mažos, vidutinės ir didelės įmonės, valstybės bei savivaldybės valdomos bendrovės ir kiti viešieji juridiniai asmenys: valstybės ir savivaldybės įmonės, viešosios įstaigos, savivaldybės ir kiti, atitinkantys pelno nesiekiančių asmenų kriterijus.

G. Rimkevičiaus žodžiais, tinkamos išlaidos įsirengiant saulės elektrinę yra jai reikalinga įsigyti elektrotechninė įranga, konstrukcijos, kabeliai bei montavimo (derinimo) darbai ir kiti susiję saulės elektrinės statybos darbai.

„Taip pat – elektros jungties (oro linijos/kabelio) tiesimo darbai iki saulės elektrinės prijungimo vietos; elektrinės prijungimo prie elektros energijos skirstomojo ir (arba) perdavimo tinklo paslaugos mokestis (įmoka) pagal prisijungimo sąlygas (sutartį)“, – tinkamas finansuoti išlaidas vardijo įmonės atstovas.

Tinkamomis finansuoti įvardijamas ir pasirengimas elektrinės statybai ir prijungimo dokumentacijos parengimas; privažiavimo kelių iki sklypo, kuriame statoma elektrinė, statybos išlaidos, kai jos sudaro ne daugiau nei 10 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų vertės; žemės sklypo sutvarkymas, infrastruktūros ir inžinerinių tinklų bei sistemų sklype įrengimas ir (ar) sutvarkymas ir apsaugos įrengimo darbai (įskaitant sklypo aptvėrimo, apšvietimo išlaidas), jei saulės elektrinė statoma ant žemės.

„Norime padrąsinti įmones, ne tik tas, kurios gamybos procese naudoja daug elektros energijos, pasinaudoti puikia „Invegos“ galimybe ir sumažinti elektros energijos kaštus“, – ragino G. Rimkevičius.

Norite savo įmonei įsigyti saulės elektrinę, bet nežinote nuo ko pradėti? Gaukite VEESLA sukurtą brošiūrą, kurioje aprašėme, nuo ko reikėtų pradėti, kokie dokumentai reikalingi norint įsirengti saulės elektrinę.

Susisiekite info@veesla.lt

Taip pat skaitykite

Bene pirmieji laidojimo namai, sostinėje įsirengę saulės elektrinę 

Dažnas sostinės ir kelių kitų aplinkinių miestelių gyventojas UAB „Tadora“ iš karto

Pilviškiuose gaminama mediena, „sušildyta“ saulės energijos

Saulės elektrinė ant uždarosios akcinės bendrovės „Remavita“ stogo veikia pusketvirto

ESO gaminančio vartotojo sąlygos visiems iki 10 kW

Džiugios naujienos! Nuo šiol ESO gaminančio vartotojo sąlygas gali gauti

Gaukite pasiūlymą jau šiandieną!

Pildykite forma arba skambinkite +370 625 58999  

      0
      Jūsų krepšelis
      Krepšelis tuščiasGryžti į parduotuvę