Saulės elektrinių komplektai

Saulės elektrinė – populiarus sprendimas norintiems sutaupyti ir tapti labiau nepriklausomais bei tausoti gamtą. Tačiau, kad būtų pagaminta energija panaudojant saulės spindulius – reikalinga atitinkama įranga. T. y. saulės elektrinės komplektas – įrenginių visuma, iš kurios sumontuojama sistema (saulės elektrinė). 

Dažniausiai saulės elektrinių komplektai sudaryti iš tokių dalių: moduliai, inverteriai, montavimo konstrukcija, kiti priedai. Tačiau atitinkamais atvejais medžiagų daugiau, kai, pvz., reikalingos baterijos, akumuliatoriai. Įrangos kiekis, ypač modulių, priklauso nuo saulės elektrinės galios – kuo didesnė galia, tuo daugiau reikia. Taip pat įrangos kiekis priklauso ir nuo to, kokioje vietoje montuojama jėgainė – ant stogo, vietoj stogo (integruota), ant žemės. Todėl gali prireikti daugiau konstrukcijų ir laikančiųjų dalių saulės elektrinės montavimui. 

Saulės elektrinės komplektas – rūšys ir paskirtis

Saulės elektrinių komplektai skiriasi atsižvelgiant į tai, kokios rūšies ir paskirties jėgainė pasirenkama (pvz., su baterijomis ar be jų ir kokios galios elektrinė atitiktų Jūsų poreikius). Taip pat ir nuo galimybių. 

Saulės elektrinių komplektai skirstomi į tris pagrindines rūšis: 

  • prie tinklo prijungiama saulės elektrinė; 
  • hibridinė saulės elektrinė; 
  • autonominė saulės elektrinė. 

Kiekviena iš šių elektrinių turi savų teigiamų ir neigiamų savybių. 

Prie tinklo prijungiama saulės elektrinė

Tokios saulės elektrinės komplektas sudarytas iš: modulių, įtampos keitiklių (inverterių), dvigubo skaitiklio, montavimo konstrukcijos, kitų priedų.

Palyginus su kitomis saulės elektrinėmis ši elektrinė yra pati populiariausia ir pigesnė, nes mažiau įrenginių. Taip pat iš karto mažina elektros energijos išlaidas ir greitesnis atsiperkamumas. Tačiau nebus elektros, jei dingsta tiekimas iš ESO. Be to, pagamintos energijos perteklius perduodamas į elektros tinklus yra apmokestinamas – tai vadinama „pasaugojimo“ mokesčiu.

Hibridinė saulės elektrinė

Šios saulės elektrinės komplektas sudarytas iš: modulių, hibridinių keitiklių, baterijų, montavimo konstrukcijos, kitų priedų. 

Tokie saulės elektrinių komplektai žymiai brangesni. Tačiau turi nemažai privalumų. Turėtumėte elektrą net jei būtų dingęs tiekimas iš ESO. Mažiau energijos perduodama elektros tinklams, nes ji kaupiasi baterijose ir panaudojama žiemos metu, kai gamyba sumažėja. 

Autonominė saulės elektrinė

Saulės elektrinės komplektas sudarytas iš: modulių, inverterio, įkrovimo valdiklio, baterijos, montavimo konstrukcijos, kitų priedų. 

Tokia saulės elektrinė nėra prijungiama prie ESO. Autonominės saulės elektrinės komplektas pasirenkamas, kai vietovėje nėra elektros tinklų arba norisi keliauti kemperiu. Tokia jėgainė neturi didelės galios ir patenkina tik minimalius poreikius.

O juk kažkada viskas prasidėjo nuo kolektorių – tai lyg pirmoji saulės elektrinė, kuri saulės spindulius paversdavo šiluma ir šildydavo vandenį. Tačiau dabar yra efektyvesnių sprendimų nei kolektoriai.

Kokie sprendimai ir saulės elektrinių komplektai tinka Jums – atsakytų Veesla specialistai apžiūrėję pastatą, sklypą ir išgirdę, koks metinis elektros energijos suvartojimas ir kokie yra Jūsų poreikiai, lūkesčiai ir galimybės! 

Jėgainės komplekto kaina

Saulės elektrinės komplekto kaina priklauso nuo tam tikrų veiksnių. 

Visų pirma, kokios galios elektrinė patenkintų Jūsų metinį elektros energijos vartojimą. 

Visų antra, kokios rūšies jėgainė pasirenkama: prie tinklo prijungta, hibridinė ar autonominė. 

Visų trečia, montavimo būdas – ant stogo ar integruota, o gal antžeminė.

Iš tikro nelengva pasirinkti ir priimti sprendimą, nes, pvz., hibridinei elektrinei reikalingos baterijos ir kiti įrenginiai, dėl to tokios saulės elektrinės kaina išauga kone dvigubai. Štai autonominės elektrinės kaina didesnė, bet ji negali būti itin galinga, nors šis variantas ir pasirenkamas, kai nėra galimybės prisijungti prie elektros tinklų. 

Tad, jei leidžia galimybės, tai geriau rinktis hibridinę – nors kaina didelė, bet būsite pasiruošęs tokiems atvejams, kai dėl techninių nesklandumų nėra elektros tiekimo iš ESO. Štai žiemos metu galėsite prisijungti prie ESO, jei jau būsite sunaudoję per vasarą pagamintą elektros energiją. 

 

Prekių, atitinkančių jūsų pasirinkimą, nerasta.

    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGryžti į parduotuvę