Inverteriai

Saulės elektrinė – įrenginių visuma, kuri sudaro sistemą galinčią pagaminti elektros energiją tiek namų, tiek verslo poreikiams. Pagrindiniai įrenginiai saulės elektrinėms: moduliai, inverteriai, dvigubas skaitiklis, montavimo konstrukcijos. Dar yra ir kitos medžiagos, o tam tikrais atvejais reikalingos ir baterijos. 

Inverteris – vienas iš itin reikšmingų saulės elektrinės komponentų. Todėl labai svarbu parinkti tikrai gerus inverterius, kad saulės elektrinė tinkamai ir ilgai veiktų.

Inverteriai arba fotovoltiniai keitikliai – įrenginiai, fotovoltinių modulių sugeneruotą nuolatinę elektros srovę keičiantys į kintamąją elektros srovę.

Inverteris saulės elektrinei

Paprastai kalbant, saulės elektrinės veikimo principas toks, kad moduliai sugeria saulės spindulius ir paverčia ja energija, o inverteris gautą energiją persiunčia į prietaisus. 

Tad saulės elektrinės inverteris atlieka labai svarbią funkciją, be jo jėgainė tiesiog neveiktų. Dėl jo į patalpose esančius prietaisus patenka elektros srovė. Inverteriai dar kitaip vadinami įtampos keitikliais ar galios keitikliais. 

Tad kaip gi veikia saulės elektrinės inverteris?

Saulės moduliuose yra generuojama nuolatinė elektros srovė (DC). Ši srovė turi būti pakeista į kintamą elektros srovę (AC), kad elektros energija būtų panaudojama namuose esantiems prietaisams. Inverteriai „ima“ ir „perduoda“ adaptuotą ir prietaisams tinkamą elektros energiją. 

Renkantis inverterį savo elektrinei būtina atsižvelgti į labai svarbius dalykus: saulės modulių galią ir kokia gali būti maksimali galia; perkrovimo poreikį priklausomai nuo krypties; konfigūraciją ir modeliavimą. Taip pat ir į tai, kokie yra inverterio parametrai: efektyvumas, galios sekimo taškai, aušinimas, įtampa starto pradžioje, garantija. 

Saulės inverteris

Kuo geresnis inverteris, tuo ilgiau ir efektyviau veikia jėgainė! Įtampos keitiklis saulėtos dienos metu geba generuoti labai daug kilovatvalandžių, todėl labai svarbi yra jo kokybė. Tad vertėtų pasitarti su specialistais iš Veesla. Saulės elektrinėms tinkamesni yra laiko patikrinti inverterių gamintojai. Aukštos kokybės inverteriai yra patikimi ir ilgaamžiai. Tuo labiau, jog profesionalai geriau žino, kurie inverteriai (pagal jų parametrus) labiau tinka atitinkamos galios elektrinėms. Taip pat jie atsižvelgia ir į tai, ar dar papildomai saulės elektrinei būtini optimizatoriai, ar galima apsieiti ir be jų, nes dėl optimizatorių padidėja sąmata, o ilgainiui gali prireikti taisymo. Nors atitinkamais atvejais jie padeda išvengti energijos nuostolių. 

Inverteriai – gamintojai ir garantijos

Inverteriai elektrinėms yra gaminami daugelyje pasaulio valstybių. Yra nemažai gamintojų pasaulinėje rinkoje, tad vertėtų atsakingai rinktis inverterį saulės elektrinei. Pvz., beveik nežinomo gamintojo ir pigesnis inverteris labai greitai genda ar tiesiog tampa mažiau efektyvus, o garantija tokiu atveju gali būti fiktyvi. O štai patikimo gamintojo inverteriai elektrinėms tarnauja tikrai labai ilgai ir negenda, taip pat išsilaiko maksimalus efektyvumas. Ir, žinoma, suteikiama tikra garantija. 

Vienas iš pagrindinių patikimų ir kokybiškų gamintojų yra Fronius, kurį rekomenduoja Veesla. Šio gamintojo inverteriai elektrinėms yra naudojami ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Ilgalaikė patirtis rodo, jog šie prietaisai ilgai tarnauja ir jų nereikia taisyti. Savaime aišku, jiems suteikiama garantija.

    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGryžti į parduotuvę