Saulės moduliai

Naudotis pigia ar nemokama elektros energija tikrai įmanoma – tiesiog namams reikalingas saulės elektrinės įrengimas. Tačiau nėra vienos kažkokios jėgainės, jų yra įvairių. Skirstomos į saulės elektrinių tipus, taip pat yra skirtingų galingumų saulės elektrinės. Be to – dar įvairesnės jos dalys ir kainos. Taip pat skiriasi montavimas – dėl vietos, kur bus montuojama.

Kokios elektrinės Jūs norėtumėte savo namams atsižvelgiant į poreikius ir galimybes? 

Prie tinklo prijungtos ar hibridinės, o gal autonominės? Kiekviena iš jų skiriasi kaina, nes hibridinei ir autonominei reikia papildomos įrangos, todėl tokių jėgainių kainos didesnės.

Ir dar, kurioje vietoje turėtų būti atliktas saulės elektrinės montavimas? Ant stogo ar ant žemės, o gal vietoj stogo?

Kad ir kokios elektrinės norėtumėte – kiekvienu atveju būtina kokybiška įranga. Jos montavimas irgi yra labai svarbus, dėl to nereikėtų to daryti patiems. 

Internete galima rasti įvairiai užvardintos įrangos, pvz., saulės baterijos, akumuliatoriai, saulės moduliai, saulės kolektoriai, saulės panelės, saulės baterijų moduliai, fotovoltiniai moduliai ir dar nemažai pavadinimų, kurie kartais reiškia tą patį prietaisą, o kartais klaidingai vadinama. 

Atrodo, kai tiek daug iš pirmo žvilgsnio nesuprantamų žodžių, gali užvirti smegenys…bet apie viską nuo pradžių… 

Suprantama, jog Jums sudėtinga iš karto pasakyti, ko reikia Jūsų saulės elektrinei ir kokia ji turi būti, nes labai lengva pasiklysti terminų miške. Tad vertėtų išsiaiškinti, ką reiškia esminių įrenginių pavadinimai ir kaip jie yra vadinami. 

Pirmiausia, kas yra saulės elektrinė? 

Saulės elektrinė (dar kitaip vadinama saulės jėgainė) – sprendimas sudarytas iš skirtingų įrenginių, prietaisų, komponentų: saulės moduliai, inverteris, optimizatoriai, energijos kaupimo sistema ir kt. Tokia visuma – tai sistema gaminanti elektros energiją vienam objektui, t. y. namams ar įmonei. Elektrinės įrengimas vykdomas atsižvelgiant į vietą, kur turėtų būti moduliai (fotovoltiniai ar kt.).

Žemiau aptarsime, kas yra: modulis, saulės kolektoriai, saulės baterija.

Saulės panelės

Arba geriausi saulės moduliai skirti energijos gamybai

Saulės moduliai elektrinei – kokius pasirinkti? Kokie geriausi? Bene ryškiausi klausimai galintys iškilti norint įsirengti saulės elektrinę. Juk vienas iš svarbiausių saulės jėgainių įrenginių yra saulės moduliai (saulės panelės). Tačiau to nevertėtų daryti patiems, nes yra labai daug kriterijų, pagal ką renkamasi pasirenkamas vienas ar kitas modulis, o jų juk reikia nemažai. Tačiau esminis dalykas – kokios galios saulės elektrinės reikia Jums atsižvelgiant į Jūsų metinius elektros energijos suvartojimo poreikius? Tad vertingiausia yra kreiptis į specialistus, kurie parinks Jums optimaliausią sprendimą ir geriausius modulius. 

Dėl pavadinimų gausos galima suklusti. 

Deja, bet dažnu atveju saulės moduliai kitaip dar vadinami saulės panelės arba tokiais pavadinimais: fotovoltinė plokštė, saulės plokštės, saulės kolektoriai, fotovoltiniai moduliai, saulės baterijų moduliai. O turint omenyje vieną vienetą: saulės baterija, saulės panelė, fotovoltinis modulis, fotovoltinė plokštė, saulės plokštė ir dar begalė kitų netikslingų pavadinimų, bet turima omenyje vieną ir tą patį – saulės moduliai. 

Taip pat saulės modulius dažnai vadina dar kitaip – saulės baterijos, nors tai yra skirtingi dalykai. Todėl, kad saulės baterijos, o tiksliau tiesiog baterijos yra skirtos tam, kad jose kauptųsi perteklinė elektros energija, bet tokios yra tik hibridinėse ir autonominėse saulės elektrinėse. 

Tai koks gi tai įrenginys ir koks yra teisingas pavadinimas?

Saulės modulis – toks pavadinimas yra tikslus, profesinis ir plačiausiai naudojamas. Tai yra vienas iš saulės elektrinės įrenginių, kuris skirtas elektros energijai gaminti – fotovoltiniai plokšti prietaisai sugeriantys saulės spindulius ir perduodantys energiją į kitą įrenginį – inverterį, o po to jau elektros energija yra visose patalpose. 

Šis prietaisas (fotovoltinis ar kitoks modulis) yra montuojamas ant stogo ar žemės. Tokie fotovoltiniai moduliai dažnu atveju užima nemažai vietos, bet jų kiekis priklauso nuo to, kokios galios elektrinė. Kuo didesnė galia, tuo daugiau modulių reikėtų. Vienas modulis užima daugmaž 1 kv. m. (atsižvelgiant į modulio matmenis). 

Modulių kaina

Sudėtinga iš karto pasakyti, kokia yra modulių kaina. Todėl, kad jų yra įvairių, dėl to ir kainos skirtingos. Tuo labiau, jog ir parinkti reikėtų tokius, kurie tiktų atitinkamos galios saulės elektrinei. Taip pat, kad tai būtų patikimas gamintojas užtikrinantis garantiją. Kaina priklauso ir nuo to, koks montavimas: ant stogo ar žemės. 

Žinoma, jog yra skaičiuoklė, kuria galima paskaičiuoti, kiek kainuos saulės baterijų moduliai, bet tai būtų tik preliminarios kainos. Tad vertėtų kreiptis į specialistus norint, kad būtų pateiktos kainos. 

Geriausi saulės moduliai – tie, kuriuos rekomenduoja Veesla! Tikrai geros kokybės ir kad galėtumėte būti užtikrinti, jog saulės elektrinė tarnaus Jums ilgai! Tuo labiau, jog atliekamas itin kruopštus ir profesionalus įrengimas.

Saulės kolektoriai

Saulės kolektoriai – prietaisai, kurie montuojami ant stogo ir yra skirti karšto vandens šildymui, kartais net patalpos šildomos. Tai tikrai nėra nei saulės moduliai, nei saulės baterijos, nes šitaip dažnai yra klaidingai vadinama. Tačiau saulės kolektorių sprendimas yra kiek jau atgyvenęs, nes kiti sprendimai namui (ir ne tik) yra geresni ir efektyvesni, pvz., šilumos siurbliai ar ta pati saulės elektrinė. Šiais laikais kolektorių jau beveik niekas nenaudoja. 

Saulės baterijos

Baterijos saulės elektrinei arba energijos kaupimo sistemos – įrenginys, kuris skirtas kaupti pagamintą elektros energiją. Paprastai kalbant – saulės baterijos kaip dideli akumuliatoriai. Tokia baterija yra nešiojama arba pastatoma, bet tikrai ne ant stogo, nes tai nėra modulis. Saulės baterijos naudojamos hibridinėse ir autonominėse saulės elektrinėse. Jų sudėtyje yra baterija-kaupiklis, kurioje kaupiasi pagaminta energija, nes ji nėra perduodama „pasaugoti“ į ESO arba jos dalis paliekama (hibridinės elektrinės atveju). 

Dažnai žmonės painioja pavadindami saulės elektrinės modulius kitaip – saulės baterijų moduliai arba saulės kolektoriai, nors ir galvojama apie tą patį – saulės jėgainę, bet nėra tikslinga vadinti: baterijų moduliai, saulės kolektoriai ar kt.

Elektrinės veikimo principas

Saulės jėgainės skirstomos į tipus, t. y., koks jos veikimo principas. Nuo to priklauso ir tai, kokia turi būti įrenginių visuma, nes kiekvieno elektrinės tipo įranga yra skirtinga.

1. Prie tinklo prijungta saulės elektrinė. 

Tokia elektrinė visą pagamintą elektros energiją „atiduoda“ į namų elektros tinklą, kur dalis energijos sunaudoja elektros prietaisai, o perteklius keliauja „pasaugojimui“ į ESO tinklus. Šio tipo elektrinės išsijungia dingus įtampai ESO tinkle.

2. Hibridinė saulės elektrinė.

Ši jėgainė veikia tokiu pat principu kaip ir prie tinklo prijungta elektrinė, bet ji papildomai turi Energijos kaupimo sistemą (baterijas). Todėl dalį pagamintos elektros energijos gali kaupti jose. Tokios saulės elektrinės privalumas tas, kad namuose yra elektra, net jeigu ir ESO tinkle dingsta elektra. Todėl, kad namams gali būti naudojama elektros energija, kurią galima imti iš baterijų. Saulės baterijos tam ir yra, kad jose kauptųsi pagamintos elektros energijos perteklius, kuris po to išnaudojamas.

3. Autonominė (Off-grid) elektrinė.

Elektrinė, kuri nėra prijungta prie ESO tinklų, o visą pagamintą elektros energiją saugo saulės baterijos. Tačiau toks sprendimas pasirenkamas tik tuomet, kai namelis randasi toli nuo elektros tinklų, gyvenviečių, pvz., laukuose tarp miškų ir kai elektros įvedimas nėra įmanomas arba pajungimas kainuotų virš 10 tūkst. Tokios elektrinės nėra pačios efektyviausios. 

.

    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGryžti į parduotuvę