Akumuliatoriai saulės elektrinei

Kiekvienam norisi savarankiškumo, bet net ir turint saulės elektrinę nėra visiškos autonomijos, nes jėgainė prijungta prie elektros tinklų, tik kad sąskaitos už elektros energijos suvartojimą yra sumažintos iki minimumo. Tačiau, jei yra noro turėti galimybę naudotis elektra tais atvejais, kai sutrinka elektros tinklų veikla, tai tuomet galima įsigyti papildomą įrangą – bateriją. Tokios įrangos sistema kaupia energiją ir ji išnaudojama vėliau. T. y. energijos kaupimo sistemos leidžia Jūsų namų tinklui veikti nepriklausomai nuo elektros tinklų. Tik kad baterijoms reik daugiau finansų, nes kaina nemaža, taip pat ir saulės elektrinės kaina dėl to automatiškai didesnė.

Saulės elektrinės akumuliatoriai

Saulės elektrinės akumuliatoriai yra skirti hibridinio tipo saulės jėgainėms ir autonominio tipo saulės elektrinėms. 

Autonominė saulės elektrinė nėra prijungta prie tinklo, tad tai yra galimybė būti visiškai nepriklausomiems. Tačiau vertėtų žinoti, jog toks sprendimas naudingas tuomet, kai elektros poreikis yra mažas arba laikinas, taip pat ir tais atvejais, kai nėra įmanoma prisijungti prie ESO elektros tinklo. Akumuliatoriai saulės elektrinei kaupia pagamintą energiją (energijos kaupimo sistemose) ir ji yra panaudojama tuomet, kai jos prireikia. Autonominę saulės elektrinę sudaro: inverteris, valdiklis, moduliai, baterijos. 

Hibridinė saulės jėgainė turi autonomiškumo, bet gali būti prijungta prie tinklo. Yra galimybė taip automatizuoti saulės elektrinės darbą, kad persijungtų automatiškai, pvz., prisijungtų prie tinklo, jei baterijose nebeliko energijos arba atvirkščiai – jei kilo sutrikimai ESO tinkle, tai iš karto įsijungtų elektros tiekimas iš baterijos. Tai itin patogu ir pravartu. Hibridinei saulės jėgainei būtini: moduliai, valdiklis, baterija (energijos kaupimo sistema), inverteris. 

Akumuliatoriai saulės elektrinei yra įvairūs, tad itin svarbu pasirinkti kokybišką bateriją, kuri būtų patikima, pagaminta geresne technologija (pvz., ličio). 

Akumuliatoriai saulės baterijoms

Dažnai painiojamos saulės baterijos su saulės elektrinėmis ar saulės moduliais. Tikslingas pavadinimas yra kitoks – saulės baterijos yra akumuliatoriai skirti saulės elektrinėms (saulės jėgainėms). Taip pat dažnai akumuliatoriai saulės elektrinei vadinami saulės baterijų akumuliatoriai. O juk baterijos ir akumuliatoriai galima sakyti, jog yra beveik tas pats, tik kad baterija yra energijos kaupimo sistema, į kurią įeina įrenginių visuma, o akumuliatorius yra viena iš pagrindinių šios sistemos dalių. 

Saulės jėgainių akumuliatorių kaina

Autonominei ar hibridinei saulės elektrinei naudojamo akumuliatoriaus kaina varijuoja, nes tai priklauso nuo tam tikrų veiksnių: kokia galia ir baterijos talpa bei įrengimas. Saulės elektrinė su baterija yra labai individualus sprendimas ir pačiam apsispręsti ir žinoti, kokios tiksliai būtų kainos – išties sudėtinga. Tad renkantis bateriją, akumuliatorių vertėtų kreiptis į specialistus, kurie patars, koks akumuliatorius tinka Jūsų saulės elektrinei atsižvelgiant į jėgainės galingumą ir kasdienius poreikius. 

Vertėtų turėti omenyje, kad tiek autonominės, tiek hibridinės saulės elektrinės kaina labai išauga, kai į sudėtį įeina saulės elektrinės akumuliatoriai. Tad baterijoms reik nemažų investicijų, nes tai yra energijos kaupimo sistema.

.

Prekių, atitinkančių jūsų pasirinkimą, nerasta.

    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGryžti į parduotuvę